Aktualności

Informujemy, że w dniu 2 maja przedszkole pełni dyżur dla dzieci, których rodzice zapiszą je na listę.
Zapisy do dnia 24 kwietnia u Pań w grupach.

Dnia 22 kwietnia (tj. poniedziałek) przypada Dzień Ziemi, dlatego zaplanowane jest wspólne z dziećmi sprzątanie okolicy naszego przedszkola. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych sprzątnie zostanie przeniesione na inny dzień. W miarę możliwości prosimy o wyposażenie dzieci w jednorazowe rękawiczki.

Dzień 23 kwietnia jest dniem Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
Jeśli dzieci mają ochotę, to mogą w tym dniu przynieść do przedszkola swoją ulubioną książkę.

W dniu 30 kwietnia (tj. wtorek) będziemy obchodzić Święto Flagi (przypadający na dzień 2 maja). W tym dniu zaplanowany jest spacer ulicami Tarnowca z wykonanymi przez dzieci flagami.

Na 9 maja zaplanowana jest wycieczka dzieci z grupy Smerfy do stadniny koni Galicja w Bieździedzy, a na 22 maja dla dzieci z grup Krasnale, Gumisie oraz Skrzaty do Wioski Indiańskiej „HOKKA HEY” w Kunowej.
Szczegóły podamy w zgodach rodzica na wyjazd dziecka na wycieczkę.

Na terenie przedszkola został znaleziony zegarek elektroniczny. Więcej szczegółów u Pań w grupach.

Informujemy o składzie Zarządu Rady Rodziców na rok 2023/2024:

• Przewodnicząca: Pani Aneta Fortuna

• Z-ca przewodniczącej: Pani Aleksandra Machowska-Soboń

• Sekretarz: Pan Łukasz Lepucki

• Skarbnik: Pani Anna Waga

Zgodnie z ustaleniami zebrania Zarządu Rady Rodziców, wpłacacie Państwo w ciągu roku 50 zł na pomoce plastyczne oraz na rzecz Rady Rodziców 65 zł na I semestr i 65 zł (planowana kwota) na II semestr. Wpłaty prosimy dokonać na konto Rady Rodziców w następujących terminach:

• do 15 listopada br. I rata (25 zł) pomoce plastyczne,

• do 15 lutego 2024 r. II rata (25 zł) pomoce plastyczne,

• do 15 października br. I rata na rzecz Rady Rodziców,

• do 15 marca 2024 r. II rata na rzecz Rady Rodziców.

W tytule przelewu prosimy o wpisanie imienia i nazwiska dziecka.

Harmonogram dodatkowych kontaktów Nauczycieli z Rodzicami

I. Hańba:

wtorek: 12.30-13.00
piątek: 10.30-11.00

R. Granda

środa: 9.00-9.30
czwartek: 9.00-9.30

R. Leonkiewicz
środa: 10.00-11.00

B. Jakubowska
czwartek: 13.00-13.30
piątek: 11.00-11.30

J. Godzień-Wójcik
środa: 10.00- 11.00

M. Wiśniowska
poniedziałek: 12.30-13.30

Prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu rozmowy.

Kampania „Wybieraj bezpieczną żywność”

Dzień dobry,

Trwa kampania „Wybieraj bezpieczną żywność”, która realizowana jest przez EFSA we współpracy z Państwową Inspekcja Sanitarną na terenie województwa. Celem akcji jest zachęcenie do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych oraz zwiększenie wiedzy na temat roli nauki w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności. Kampania jest skierowana dla osób w wieku 25-45 lat ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i młodych rodziców. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o przekazanie informacji oraz materiałów, które znajdują się w załączeniu rodzicom. Chętne osoby, które chciałaby dostać ulotki i plakaty w formie wydruku zapraszamy do PSSE w Jaśle, ul. Koralewskiego 13, pok. nr 6

Posiadamy również 3 prezentacje multimedialne o następujących tematach:

- „Jak czytać etykiety produktów żywnościowych? – informacje dot. żywności i alergenów”

- „Higiena żywności”

- „Substancje dodatkowe do żywności”

Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany zapraszamy do kontaktu: tel. 13 446 30 08

Więcej informacji również na stronach:

Patrycja Janas-Litwa

Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle

tel. 13 446 30 08 wew. 26

• Podajemy Numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, pod którym także dyżuruje psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).